Szépen tönkretenné az erdőket a kormány egy új törvényjavaslattal
Az erdőtörvény módosítása több helyen tenné lehetővé az erdők kivágását, a természetvédelmi szempontok alig maradtak meg a törvényben.
Az erdőtörvény módosítása több helyen tenné lehetővé az erdők kivágását, a természetvédelmi szempontok alig maradtak meg a törvényben.
Magyarországon is komoly problémát jelent, hogy tavasszal a madarak (többek között) az autók fényezését, visszapillantó tükrét és szélvédőjét is támadják. Egy kis odafigyeléssel azonban mindez elkerülhető.
Évek óta ő az első jeladós fehér gólya, amely először foglalja el a fészkét a vonulás után.
Már régóta várták a hazai madarászok a szibériai szürkebegyet, és komoly keresőakció is indult a megfigyelésére, de végül megtalálták a Szentendrei-szigeten.
A Magyar Madártani Egyesület kiakadt azon, hogy a természet- és állatvédelmi törvények betartatásáért nem indított saját hatáskörben eljárást a rendőrség, a kormányhivatal, vagy az ügyészség,
Ingyenesen letölthető okostelefonos madárhatározó alkalmazást készítettek a magyar madárszakértők. Az app színes, érdekes, hasznos – szerintünk remekül sikerült.
Egy keresőkutyát is bevet a parlagi sasok védelmére a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME). Falcót, akinek a feladata a mérgezésben elhullott madarak és a mérgezett csalétkek felkutatása, pénteken mutatták be a sajtó képviselőinek Budapesten.
Élő közvetítés indult egy parlagi sas fészekből a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) koordinálásban: az érdeklődők éjjel-nappal interneten követhetik nyomon a ragadozó madár táplálkozási szokásait és fiókái nevelését.
Új ragadozó madárfajt, egy kuhit figyeltek meg Magyarországon, a Vértesben.
Mivel az egerészölyvet választotta a lakosság a 2012-es év madarának, ezért a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) idén e ragadozómadár védelmével foglalkozik kiemelten.
A ragadozó madarak tavalyi „fekete éve” után az idén rekordot is dönthetnek a magyarországi kék vércsék.